ZA 1. MESTO - MOŠKI

Autocommerce - Prevent Gradnje IGM 3:0 (14, 14, 19)

Radovljica, 21. aprila (STA) - Odbojkarji Autocommercea so v Radovljici v prvi tekmi finala za naslov državnih prvakov s 3:0 (14, 14, 19) premagali ekipo Preventa Gradenj IGM. Druga tekma bo na sporedu že v sredo, 25. aprila, ko se bosta tekmeca pomerila v Mariboru, sicer pa bo naslov osvojilo moštvo, ki bo prvo vknjižilo tri zmage.

Športna dvorana SGŠ v Radovljici, gledalcev 800, sodnika: Perčič (Laze v Tuhinjski dolini), Stegnar (Novo mesto)
Autocommerce: Flajs, Lakota, Čebron 7, Gasparini 15, Barreto 8, Čuturič, Pleško 12, Šmuc, Škorc, Urnaut 11, Satler 3, Kamnik.
Prevent Gradnje IGM: Pušnik 1, Pajenk 4, Babič 5, Šket 10, Žitnik 1, Samec-Lipicer 2, Pomer, T. Horvat 8, Paljak, Draksler.

Po uspešnem napadu Gasparinija in Barreta so gostitelji uspešno začeli uvodni dvoboj letošnjega finala, a so se Mariborčani hitro vrnili in izenačili na 2:2. Toda gostje so imeli v teh trenutkih kar nekaj težav z zaključkom napadov, kar so Blejci znali še kako dobro izkoristiti. Odlično so servirali in povedli s 5:2 ter 8:5. Po prvem tehničnem odmoru se razmerje na igrišču ni bistveno spremenilo. Gorenjci so s pridom izkoriščali vsako priložnost in pri rezultatu 14:8 je bil trener gostov Dragan Nikolič prisiljen vzeti prvi polminutni odmor, kar pa ni spremenilo poteka igre. Gostje namreč tudi v nadaljevanju niso našli orožja proti razigranim blejskim odbojkarjem, ki so brez težav višali razliko in z nepravilno podajo gostov prišli do 25. točke in vodstva z 1:0.

Drugi niz se ni začel po željah gostiteljev. Mariborski odbojkarji so povedli s 3:0, a so se Blejci hitro "pobrali" in z napadom Gasparinija izenačili že na tretji točki. Sledilo je izenačeno srečanje do izida 5:5, Blejci so prvič povedli s 6:5, do prvega tehničnega odmora pa so razliko povečali še za eno točko (8:6). Pri domačih se je razigral Mitja Gasparini, Mariborčani so slabše igrali v polju in razlika se je samo povečevala (16:10). V nadaljevanju je trener Nikolič namesto podajalca postavil Samec-Lipicerja, vzel tudi dva odmora, a razigranih Blejcev to ni zmedlo. Piko na i drugega niza je z blokom in uspešnim servisom pristavil Davor Čebron in gostiteljem se je že nasmihala uvodna zmaga.

Tudi v uvodu tretjega niza so bili uspešnejši gostje (0:2, 4:6), k vodstvu pa sta pripomogla tudi dva uspešna bloka Samec-Lipicerja. Na drugi strani je priključek držal domači kapetan Pleško, ki je z blokom prinesel tudi prvo vodstvo Autocommercea v tretjem nizu (8:7). Po odmoru je dva asa prispeval še Gassparini in Blejci so ušli na 10:7. Mariborčani so lovili "zadnji vlak" in še enkrat se jim je uspelo vrniti ter izenačiti pri 11. točki. Ekipi sta bili skupaj še pri izidu 13:12, v nadaljevanju pa je prišla do izraza veliko boljša igra gostiteljev, ki so tekmeca nadigrali v vseh odbojkarskih elementih in se zasluženo veselili prve finalne zmage.