za 3. mesto - moški

Marchiol Prvačina - Salonit Anhovo 3:2 (24, 19, -22, -20, 10)

Nova Gorica, 25. aprila (STA) - Odbojkarji Marchiola Prvačine so v državnem prvenstvu osvojili končno tretje mesto v sezoni 2006/07, potem ko so v Novi Gorici še drugič premagali sicer favorizirane odbojkarje Salonita. Tokrat so bili v napeti in izenačeni tekmi boljši s 3:2 (24, 19, -22, -20, 10).

Nova športna dvorana: gledalcev 500, sodnika: Hojski (Maribor), Gril (Pekre)
Marchiol Prvačina: Sirk, Dačovič, Paliska, Šabec, Krivec, Komel, Basaneže, Furlan, Vrtovec, M. Stanič
Salonit Anhovo: Berdon, Paravan, Grilanc, Tot, Krivec, Kovačič, Orel, Vinčič, Vidič, Berlot, Savičič, Ražnatovič

Odbojkarji Marchiola Prvačine so še drugič v malem finalu premagali sosede iz Kanala in se tako veselili največjega uspeha v zgodovini kluba. V izjemno izenačenem srečanju, ki je trajal kar dve uri in petnajst minut, so bolje začeli gostitelji, ki so dobili uvodna niza, in čeprav je petkratnim slovenskim prvakom uspelo iztržiti "tie break", so se zmage le veselili odbojkarji Prvačine, ki so se šele pred tremi leti uvrstili v prvoligaško konkurenco.
Prvi niz je ponudil kar 14 izenačenj in sedem menjav vodstev, v sami končnici pa so bili bolj zbrani varovanci trenerja Danila Berlota, ki so se po neuspešnem napadu Tota veselili začetnega vodstva v nizih. Drugi niz je potekal izenačeno do izida 14:13, v nadaljevanju pa so prišli do izraza agresivnejši napadi domačih in boljša igra slednjih v polju. V končnici so gostitelji povedli z 22:18, kar je bila tudi dovolj visoka prednost za vodstvo z 2:0.
V tretjem nizu so gostitelji precej popustili, Kanalci na drugi strani pa so le prikazali pravo igro ter se vrnili v tekmo. Tudi v četrtem nizu so imeli pobudo gostje in čeprav so jih Prvačani pri 19. točki ujeli, je končnica vnovič pripadla Kanalcem. Slovenski pokalni podprvaki so v skrajšanem petem nizu spet nerazumljivo popustili, kar so razpoloženi domači odbojkarji izkoristili in si priigrali neulovljivo prednost 12:6.