za 3. mesto - moški

Salonit Anhovo - Marchiol Prvačina 1:3 (-18, -20, 25, -23)

Kanal, 21. aprila (STA) - Odbojkarji Marchiola Prvačine so v Kanalu s 3:1 (18, 20, -25, 23) premagali Salonit Anhovo in v boju za končno tretjo mesto v prvenstvu povedli z 1:0 v zmagah. Tekmeca igrata na dve zmagi, druga tekma v Novi Gorici pa bo na sporedu v sredo, 25. aprila, s pričetkom ob 20. uri.

Športna dvorana Kanal, gledalcev 300, sodnika: Končnik (Jesenice), Markelj (Bled).
Salonit Anhovo: Berdon 15, Paravan, Grilanc 6, Tot 12, Krivec, Kovačič 19, Orel, Vinčič, Vidič, Berlot 3, Savičič 2, Ražnatovič 4.
Marchiol Prvačina: Sirk, Dačovič 16, Paliska 13, Šabec 14, Krivec 1, Komel 16, Basaneže 7, Furlan, Vrtovec, Karnel, M. Stanič.

Kanalskim odbojkarjem se je močno poznalo razočaranje po polfinalnem porazu z Mariborčani, po katerem jim je namesto boja za naslov prvaka preostal le obračun za tretje mesto, kar pa seveda ni bilo po željah uspehov navajene odbojkarje Salonita. Brezvoljnost gostiteljev so Prvačani, ki so nasprotno od tekmecev z letošnjo sezono nadvse zadovoljni, saj so z uvrstitvijo v polfinale dosegli največji uspeh v zgodovini kluba, dobro izkoristili in v prvih dveh nizih povsem zasenčili favorizirane Kanalce. V vseh elementih odbojkarske igre so bili boljši od nasprotnika in zasluženo vodili od začetka do konca ter oba niza tudi zaključili v svojo korist. V uvodnem nizu so odbojkarji Salonita osvojili vsega 18 točk, v drugem dve točki več, kar pa je bilo še vedno premalo za zmago.

Šele v tretjem nizu so so domači nekoliko prebudili. Za razliko od prvih dveh nizov niso samo čakali na nasprotnika, temveč so tudi poskušali z organizirano igro v napadu. Stekel jim je servis in predvsem igra v bloku, kar je bilo tudi odločilno, da so, čeprav neprepričljivo, le osvojili niz in znižali zaostanek. Kot se je pozneje izkazalo je bilo na razočaranje domačih gledalcev to tudi edini osvojeni niz gostiteljev, saj so četrtega vnovič dobili gostje in s tem tudi tekmo. Slednji so četrti niz začeli bolje in tudi povedli, čeprav le za dve točki. Odbojkarji Salonita so na polovici niza nasprotnika ujeli in si tudi sami priigrali dve točki naskoka, toda v odločilnih trenutkih so predvsem zaradi nekaj nepotrebnih napak vnovič obstali in tekmecu dopustili, da so še enkrat, tokrat tudi zadnjič, povedli.